Żywienie zbiorowe w wielochorobowości

szkolenie odbyło się

DLA KOGO:

• publicznych i niepublicznych szpitalnych zakładów żywienia zbiorowego;
• dyrektorów, kierowników domów pomocy społecznej i placówek opieki długoterminowej tj. zakłady opiekuńczo-lecznicze;
• dyrektorów i pracowników uzdrowisk, sanatoriów, placówek stałego pobytu;
• dietetyków, intendentów, kucharzy zatrudnionych w w/w placówkach;
• właścicieli firm cateringowych wytwarzających posiłki dla pacjentów ww zakładów;
• pracowników wojewódzkich i powiatowych stacji sanitarno-epidemiologicznych.

KIEDY, GDZIE:
•24.04.2024 r. 09:00 – 15:00, platforma on-line

CENA:
• 330zł netto – całkowity koszt udziału 1 osoby z placówki publicznej lub udział osoby prywatnej,

UWAGA: jednostki budżetowe zwolnione z podatku VAT

• 330 zł + 23% VAT– całkowity koszt udziału 1 osoby z placówki prywatnej.

ZGŁOSZENIA:
• telefonicznie pod nr telefonu 727 407 107
• mailowo na adres biuro@ckiw.edu.pl (poprzez wypełniony i podpisany skan karty zgłoszeniowej wysłanej na wskazany adres mailowy)

• za pośrednictwem strony internetowej (ZAPISZ SIĘ ->KUP BILET)

SZKOLENIE POPROWADZI

Trener:

Ukończyła Wydział Żywienia Człowieka i WGD na SGGW w Warszawie a następnie obroniła doktorat w Państwowym Zakładzie Higieny uzyskując tytuł doktora nauk medycznych. Z wykształcenia jest żywieniowcem, dietetykiem, ekonomistą, a od 2013 r. menedżerem projektów badawczych. W latach 2004 – 2007 była członkiem Komisji Dietetyki i Profilaktyki Żywieniowej Komitetu Nauki o Żywieniu Człowieka Polskiej Akademii Nauk PAN. W Instytucie Żywności i Żywienia (IŻŻ) pełniła funkcję kierownika Pracowni Dietetycznej a następnie kierownika Ogólnopolskiego Centrum Dietetyki IŻŻ, była członkiem Rady Programowej kwartalnika „Żywienie Człowieka i Metabolizm”, członkiem Panelu ekspertów ds. opracowywania stanowisk w dziedzinie żywności, żywienia, prewencji żywieniowej, dietetyki, leczenia żywieniowego i terapii chorób żywieniowych, ekspertem Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej, założycielem Studiów Podyplomowych „Poradnictwo dietetyczne – postępy
w żywieniu człowieka”, będąc jednocześnie wykładowcą. Lucyna Pachocka była także współrealizatorem wielu programów, m.in. Narodowego Programu Przeciwdziałania Chorobom Cywilizacyjnym, Narodowego Programu Zdrowia NPZ na lata 2016-2020 a następnie na lata 2021-2025 pracując już w Narodowym Instytucie Zdrowia Publicznego PZH – PIB.

W latach 2022-2023 była współtwórcą opracowania pt. Rekomendacje jako podstawa naukowa do opracowania standardów żywienia w szpitalach oraz opracowania pt. Rekomendacje jako podstawa naukowa do opracowania standardów żywienia dzieci i młodzieży oraz kobiet w ciąży i w okresie laktacji przebywających w placówkach szpitalnych. Zarówno w IŻŻ jak i w NIZP PZH – PIB pełniła funkcję biegłego sądowego dietetyka sporządzając opinie dla Sądów. Jest autorem książki „Dna moczanowa”, autorem monografii „Zalecenia dietetyczne dla osób z niewydolnością nerek, leczonych hemodializą”,  współautorem i autorem rozdziałów w podręcznikach akademickich, autorem lub współautorem publikacji oryginalnych w czasopismach zagranicznych i krajowych, autorem publikacji popularno – naukowych, materiałów dydaktycznych, opracowań specjalistycznych. Prowadzi wykłady, seminaria dla studentów kierunku Dietetyka na Wydziale Nauki o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, jest promotorem i recenzentem prac licencjackich i magisterskich na WUM oraz na Uczelni Warszawskiej  im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie, laureatką nagród m.in. nagrody zespołowej pierwszego stopnia za osiągnięcia dydaktyczne od Rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz nagrody za najlepszą pracę podczas XVII Międzynarodowej Konferencji PTŻDiP. Jest też inicjatorką społecznej akcji profilaktyki „Cukrzyca. Wygrajmy razem” zorganizowanej przez kapitułę Nagrody Zaufania „Złoty Otis” 2012 w Polsce i na Ukrainie.  Lucyna Pachocka jest członkiem Polskiego Towarzystwa Dietetyki (w latach 1999-2008 pełniła funkcję Przewodniczącej Oddziału Wojewódzkiego w Warszawie Polskiego Towarzystwa Dietetyki, a w latach 2004-2008 była Wiceprezesem Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Dietetyki, od 1994 r. jest członkiem Polskiego Towarzystwa Nauk Żywieniowych będąc członkiem w Komisji Rewizyjnej, następnie członkiem Głównego Sądu Koleżeńskiego Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Nauk Żywieniowych (PTNŻ) a obecnie jest członkiem Zarządu Głównego PTNŻ, członkiem Polskiego Towarzystwa Dietetyki i członkiem Sekcji Dietetyki Medycznej POLSPEN. Od 30 lat pracuje jako dietetyk, z pasją i zaangażowaniem pomagając swoim pacjentom odzyskać zdrowie. Specjalizuje się w leczeniu chorób układu sercowo-naczyniowego, otyłości i chorób współistniejących.

Program szkolenia
24.04.2024 09.00-15.00

1. Choroby współistniejące: czyli jakie? Co oznacza wielochorobowość?

2. Epidemiologia wielochorobowości. Problem wielochorobowości w populacji osób w starszym wieku.

3. Co wpływa na rozwój chorób współistniejących? Czynniki ryzyka wystąpienia wielochorobowości.

4. Wpływ diety na leczenie wśród osób z wielochorobowością

5. Przykładowe choroby współistniejące – zalecenia

6. Część praktyczna - przypadki kliniczne
• Choroba niedokrwienna serca, nadwaga, cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, niedokrwistość.
• Wrodzona wada serca, nadciśnienie tętnicze, przebyty udar mózgu, niedoczynność tarczycy
• Nadciśnienie tętnicze, choroba Alzheimera, cukrzyca, zaćma, osteoporoza.
• Otyłość, hiperlipidemia, nadciśnienie, cukrzyca.

7. Podsumowanie.

Szczegóły

24 kwietnia 2024 09:00
24 kwietnia 2024 15:00

Organizator

biuro@ckiw,edu.pl
727407107
ZGŁOSZENIA: • telefonicznie pod nr telefonu 727 407 107 • mailowo na adres biuro@ckiw.edu.pl (poprzez wypełniony i podpisany skan karty zgłoszeniowej) , • za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie www.ckiw.edu.pl