Spotkanie z Panią Burmistrz Mikołowa!

Spotkanie z Panią Burmistrz Mikołowa! 🙂 Wraz z pracownikami mikołowskich placówek oświatowych stawiamy na zdrowe żywienie dzieciaków 🙂
Po prawie 1,5 roku od pierwszego spotkania z pracownikami mikołowskich zakładów żywienia zbiorowego dzieci i młodzieży (przedszkola i szkoły) przyszedł czas na podsumowanie czy założone cele zostały osiągnięte.
Przypomnijmy: w czerwcu 2020 r. zaopatrzyliśmy te placówki w aplikację KCALkulator żywieniowy i przeszkoliliśmy wszystkich pracowników zajmujących się przygotowywaniem posiłków dla dzieci i młodzieży. W październiku br. przeprowadziliśmy szkolenie przypominające zasady organizowania zbilansowanego żywienia dzieci i młodzieży dla ponad 40 osób mikołowskich szkół i przedszkoli. Te działania zostały nam zlecone bezpośrednio przez Panią Burmistrz Mikołowa Iwonę Spychałę-Długosz oraz Panią Naczelnik Wydziału Oświaty – Panią Jarosławę Bizoń. Na uwagę zasługuje fakt, iż inicjatywa pochodziła ze strony Władz Gminy Mikołów. W praktyce rzadko spotykamy się z tak świadomym i odpowiedzialnym podejściem władz samorządowych do tematu jakim jest zdrowe żywienie zbiorowe naszych dzieciaków. Dla większości urzędników jest to temat bardzo trudny. Wysokie koszty utrzymania stołówek, zmiany przepisów prawnych nakładające obowiązki m. in. spełnienia norm żywienia, niskie stawki żywieniowe – to częste argumenty władz samorządowych w momencie likwidacji stołówek i przejścia na żywienie w formie cateringu. Tym bardziej cieszy nas, że Gmina Mikołów podjęła działania zmierzające do utrzymania stołówek szkolnych i przedszkolnych oraz udoskonalenia sposobu ich funkcjonowania. Z ogromną satysfakcją obserwujemy intendentów publikujących swoje zbilansowane jadłospisy i ciekawe kompozycje posiłków. Stoją za nimi kucharze, którzy z dużym zaangażowaniem przygotowują te posiłki z zachowaniem wszelkich zasad higieny i coraz częściej z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu jakim są piece konwekcyjno-parowe.
Cieszymy się, że jesteśmy częścią tego procesu zmian 🙂
Gratulujemy Gminie Mikołów odwagi i skuteczności w działaniu. Życzymy wielu dalszych sukcesów w obszarze zdrowego żywienia dzieci i młodzieży.