Szkolenie BHP dla Społecznych Inspektorów Pracy (SIP)

Szkolenia BHP dla Społecznych Inspektorów Pracy. To szkolenie trwające od 9:00 do 15:00 z trenerem, pozostałe godziny w formie kształcenia kierowanego. Daty 30.05 (z trenerem) oraz 31.05 i 01.06 – samokształcenie kierowane.

• 30.05.2022, godz. 09:00 – 15:00,

• 31.05.2022 i 01.06.2022 – samokształcenie kierowane.

• 320 zł netto – całkowity koszt udziału 1 osoby z placówki, (zwolnione z vat w przypadku finansowania ze środków publicznych)

INFORMACJE DODATKOWE:
• szkolenie odbywa się w czasie rzeczywistym z możliwością bezpośredniego kontaktu z prowadzącym,
• uczestnicy otrzymują bogate materiały szkoleniowe,
• każdy uczestnik otrzymuje imienny certyfikat.

• mailowo na adres biuro@ckiw.edu.pl (poprzez wypełniony i podpisany skan karty zgłoszeniowej)
• za pośrednictwem strony internetowej www.ckiw.edu.pl poprzez formularz zgłoszeniowy.

SZKOLENIE POPROWADZI

Trener 1:

Wieloletni trener w obszarze BHP i ppoż, posiada uprawnienia: głównego specjalisty ds. bhp,  organizatora kursów w zakresie bhp, ppoż, pomocy przedmedycznej, audytora wewnętrznego systemu zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy wg ISRS, OHSAS 18001, PN-N 18001 oraz SCC. Wykładowca w szkole wyższej oraz policealnych szkołach zaocznych, z zakresu: bhp, prawa pracy, analizy warunków pracy i ergonomii. Jest konsultantem regionalnym w zakresie bhp Ośrodka BHP CIOP PIB – kompetencje eksperta nr R-1/597/2008. Posiada uprawnienia osoby wykonującej czynności z zakresu ochrony przeciwpożarowej. Odpowiada za stan BHP, ppoż w wielu zakładach produkcyjnych, dystrybucyjnych i usługowych.

PROGRAM SZKOLENIA obejmuje:

L.p. BLOK TEMATYCZNY WYKŁADY ĆWICZENIA
1 Podstawy prawne i zakres działalności społecznych inspektorów pracy 1
2 Organizacja i struktura społecznego nadzoru nad warunkami pracy 1
3 Uprawnienia i zasady postępowania społecznego inspektora pracy 2
4 Planowanie pracy społecznego inspektora pracy 1
5 Roczny plan pracy zakładowego SIP 1
6 Wydawanie zaleceń i uwag przez SIP.  Przykłady formułowania zaleceń zakładowego SIP w zakresie technicznego bezpieczeństwa pracy. Przykłady formułowania zaleceń zakładowego SIP dotyczące prawnej ochrony pracy 1 2
7 Wydawanie zaleceń i uwag przez SIP. Przykłady formułowania uwag przez SIP. 1 1
8 Obowiązki zakładu pracy ( pracodawcy) wobec SIP. 1
9 Ochrona prawna społecznych inspektorów pracy oraz odpowiedzialność za naruszenie przepisów o SIP. 1
10 Współdziałanie SIP z Państwową inspekcją Pracy i związkami zawodowymi. 1
     11 Analiza przyczyn wybranych wypadków przy pracy i związana z nimi profilaktyka 1 2
1122 Czynniki szkodliwe dla zdrowia. uciążliwe i niebezpieczne występujące w procesach pracy – metody likwidacji lub ograniczenia oddziaływania 1
Metody identyfikacji analizy i oceny zagrożeń oraz oceny ryzyka związanego z tymi zagrożeniami 1
Nowoczesne rozwiązania techniczno-organizacyjne wpływające na poprawę bezpieczeństwa i higieny pracy 1
Problemy ergonomii w kształtowaniu warunków pracy 1
Problemy ochrony przeciwpożarowej oraz ochrony środowiska naturalnego 1
Regulacje prawne z zakresu prawa pracy dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy 1
Zasady postępowania w sytuacjach zagrożeń. Organizacja pomocy przedlekarskiej w razie wypadku 1
Razem: 19 5
Ogółem: 24

30.05.2022, szkolenie z trenerem, 31.05.2022 i 01.06.2022 – samokształcenie kierowane.