Wersja EDU programu KCALkulator żywieniowy

Wersja EDU programu KCALkulator żywieniowy – Płock kolejnym miejscem instalacji aplikacji!
Aplikacja KCALkulator żywieniowy to nie tylko program, który wspiera pracowników zakładów żywienia zbiorowego i dietetyków dostarczając im prostego, intuicyjnego narzędzia do układania zbilansowanych jadłospisów i kalkulowania ich kosztów. Odpowiadając na potrzeby szkół o profilu gastronomicznym przygotowaliśmy również wersję EDU naszego programu. Jest to narzędzie, z którego korzystają już uczniowie szkół o tym profilu w wielu miejscach Polski.
Nauczyciel zawodu uruchamia konta indywidualne uczniów. Uczniowie dzięki aplikacji mają możliwość poznania najnowszych norm żywienia, wartości odżywczych surowców i składników, obowiązujących zaleceń żywieniowych i przepisów prawnych. Nauczyciel poprzez aplikację może przedstawić uczniom zasady:
– wyliczania średniej ważonej normy,
– tworzenia receptur i wyliczania ich wartości odżywczej,
– układania jadłospisów w żywieniu indywidualnym i zbiorowym,
– prawidłowej identyfikacji alergenów,
– ustalania wykazu składników produktów i dań kulinarnych,
– prowadzenia magazynu spożywczego i rozliczenia kosztów żywienia, zarówno na etapie planowania jadłospisów, jak i po wykonaniu usługi żywieniowej.
Uczniowie, każdy we własnym zakresie, mogą wykonać wszystkie zadania zlecone przez nauczyciela z użyciem aplikacji. Nauczyciel w dowolnym momencie, drogą on line może dokonać weryfikacji zadań wykonanych przez uczniów.
Zachęcamy do zapoznania z demo wersji EDU naszego programu.
Dziękujemy dotychczasowym użytkownikom wersji EDU. Praca z osobami kształcącymi młodzież jest dla nas źródłem inspiracji i kolejnych pomysłów na udoskonalanie wersji EDU naszej aplikacji.
Więcej na kcalkulator.pl
Kontakt jolanta.machejek@ckiw.edu.pl, tel. 602 262 011
Zapewniamy szkolenie nauczycieli zawodu i ich wsparcie merytoryczne oraz techniczne w trakcie użytkowania programu.